Co je to PPC reklama?

PPC vychází ze slova Pay Per Click a v online reklamě se s tímto pojmem setkáváme hodně často. Jaké jsou výhody PPC reklamy a co můžeme očekávat?

Působíte ve světě internetu a chcete se těšit z velké úspěšnosti vašeho e-shopu? Je načase vsadit na nejsilnější marketingový nástroj, který internetový svět ukrývá. A není jím nic jiného než PPC reklama, která se neustále rozvíjí čili svým klientům pořád přináší jistá vylepšení zlepšující výsledky jejich kampaní. Pokud jste se s touto reklamou zatím nesetkali, respektive jste si nikdy nevěděli rady s tím, co ona zkratka „PPC” vlastně je, pojďme si to poodhalit!

Pay per Click

PPC není ničím jiným než zkratkou pro anglické slovní spojení „Pay per Click”. V případě, že se rozhodnete jít cestou tohoto marketingového nástroje, platí se za proklik na vaši cílovou skupinu. V praxi tedy platíte za každého člověka, který se kliknutím na reklamu dostane na vaši webovou stránku. 

A tím se vlastně dostáváme k tomu, v čem konkrétně se PPC reklama odlišuje od jiných nástrojů, jako jsou například reklamní letáky. Nejedná se o příliš nákladnou propagaci čili pokud na velké reklamní kampaně zatím nesahá váš rozpočet, nemusíte z toho upadat do depresí. S PPC reklamou zvládnete i s menším obnosem velké věci. 

Doporučení: Pokud zvažujete o spuštění PPC reklamy nebo její zvýšení efektivity, tak oslovte nás jako specialisty. Poradíme nejen s reklamní kampaní, ale komplexním online marketingem.

PPC a její výhody

Oproti jiným druhům reklamy, ať už jiných druhů internetové propagace nebo jiné, má PPC reklama řadu pozitiv. I proto je důležitá pro úspěšnost každého e-shopu. Předně je možné s ní prakticky dokonale a velmi přesně zacílit na veškeré potenciální klienty, a to pomocí klíčových slov nebo například regionálního zacílení či geografického cílení a zájmů. Sami navíc určíte, jak velký rozpočet do reklamy chcete vložit. Máte k dispozici pouze 40 korun na den? I s tím se dá hrát velké divadlo.

PPC reklama je navíc velmi flexibilní, což ocení každý, kdo miluje plánování strategií na míru nebo kdo by nejraději sázel na dočasné, sezonní slevy nebo jiným způsobem takřka ihned reagoval na změny, ke kterým na trhu nebo ve světě dochází. 

Poslední články

Zobrazit všechny

Proč investovat do internetové reklamy

Internetová reklama je široký pojem, o tom není pochyb ani sporu. V případě, že se rozhodnete do ní investovat, uděláte však mnohem efektivnější a lepší krok než v případě, že se rozhodnete vložit firemní peníze do off-line propagace.

Rozměry bannerů a reklam

Potřebujete vytvořit nebo zaslat svému PPC specialistovi podklady (obrázky) pro bannery na remarketingové nebo akviziční kampaně? Nejste si ale jistí jednotlivými rozměry? Nevadí. Pomůže vám právě tento článek, který přehledně popisuje formáty jednotlivých reklamních bannerů.

Automatický import tržeb ze Shoptetu do Google Data Studia - Návod

Přicházíte o 20-30% tržeb v Google Analytics, když vám zákazník neodsouhlasí cookie lištu. I proto vám uměle roste Podíl nákladů na obratu. Vytvořil jsem proto návod, kde krok po kroku ukazuju jak tento výpadek eliminovat.

Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s ukládáním souborů cookie na vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití webu a podpory našeho marketingového úsilí.