Jak na SEO

Jak to udělat, abyste byli snadno dohledatelní na internetu? Abyste „vyjížděli” mezi prvními výsledky vyhledávání na Googlu nebo jiných internetových vyhledávačích? Jak se lidem nabídnout skutečně ihned, co zadají dotaz týkající se toho, co nabízíme nebo vyrábíme? Jednoduše – optimalizujte svou webovou stránku pro vyhledávače. Takzvané SEO se o vytyčené a následně splněné cíle může zaručit. 

Optimalizace pro vyhledávače

Co je to tedy SEO? Jedná se o optimalizaci pro vyhledávače. Je to však soubor mnoha kroků a faktorů, seskupení řady činností. Nejedná se pouze o jednu provedenou akci, která by vás mohla dostat nahoru do výsledků vyhledávání. Nelze to tedy definovat ani jako jednoduchý stav, je to spíše běh na dlouhou trať, nikoliv sprint. SEO, aby byly výsledky dlouhodobé, musí být vykonáváno dlouhodobě, po celou dobu životního cyklu webu. 

V případě, že se optimalizace pro vyhledávače začne hroutit, ne-li se začne zcela podceňovat, může to vést k úpadku webu a ke ztrátě současných pozic, které se povedly za poslední měsíce vybudovat.

Jaké jsou cíle SEO?

Hlavním úkolem, ne-li cílem SEO je především zvýšit zisky společnosti/e-shopu/magazínu a jiného internetového nebo off-line projektu. Domnívat se, že cílem SEO je především zvýšit pozice ve vyhledávačích na základě klíčových slov je tedy mylné. Mluvíme však o nutnosti přispívající k onomu zmiňovanému cíli – ke zvýšení zisků firmy. 

Tím, že se dostanete na přední příčky internetových vyhledávačů, získáte mnohem více příležitostí, zákazníků i uživatelů, kteří se na váš web dostanou. 

Kdy se SEO začít?

V rámci SEO se rozhodně necílí pouze na první pozici. Těch je totiž nekonečně mnoho. Stejně tak nekonečně mnoho dotazů se dnes a denně zadává do kolonek internetových vyhledávačů. Ne všechny první pozice jsou konverzní, proto se SEO specialisté snaží být co nejvíce přesní, abyste skutečně zasáhli toho, koho zasáhnout chcete (je to v tomto směru velmi podobné tradiční PPC reklamě). 

V ideálním případě by se se SEO mělo začít co nejdříve. Čím dříve s tímto začnete, tím levnější to nakonec bude. Před spuštěním celého projektu týkajícího se optimalizace pro vyhledávače dochází k vytvoření analýzy klíčových slov, která pomáhá připravit strukturu celé navigace. Mluvíme o seskupení nejčastějších dotazů vyhledávaných uživateli, které souvisí s vaší službou nebo nabízeným produktem. 

Vše začíná SEO analýzou, aby se identifikovaly všechny důležité klíčová slova pro konkrétní landing page. Netvoříme SEO analýzu jen tak pro radost, ale pro konkrétní účel, aby byla co nejvíce použitelná pro praktické využití.

SEO je uskupením vícero faktorů

Nejen analýza klíčových slov je důležitá pro řádně provedenou optimalizaci stránky pro vyhledávače. Následně do hry vstupují další faktory, které do SEO spadají. Jsou to takzvané on-page a off-page faktory, kdy jedny ovlivňují pozici ve výsledcích vyhledávání a jsou přímo na stránce, druhé na stránku odkazují z externích zdrojů. 

Do této kategorie spadá nejen originální texty na webových stránkách, ale také linkbuilding

Pozor na nekalé praktiky

SEO obecně je velmi specifický obor, který je do jisté míry složitý. Stejně jako v případě reklamních kampaní, i zde platí pravidla nebo zásady, jež je nutné mít na mysli. Pokud by to bylo opačně, mohlo by dojít k penalizaci (a ta mnohdy nekončí jen tím, že sklouznete ve výsledcích vyhledávání o pět políček níže). 

Je důležité si také uvědomit, že optimalizace jsou odlišné, co se konkrétních internetových vyhledávačů týče. Trochu jinak se přistupuje ke Googlu, trochu jinak k Seznamu a dalším. Při výběru adekvátní agentury, která by se o SEO stránku vašeho webu starala, hledejte takovou, která se nepostará pouze o jeden vyhledávač. My však máme obzory širší.

Jaké SEO nástroje se využívají?

Profesionální SEO specialisté využívají celou řadu placených nástrojů, které zefektivňují optimalizaci webové stránky (SEO) a učí nejen hospodařit s časem, ale hlavně otvírá možnosti identifikovat všechny potřebné SEO metriky v rámci on-page i off-page faktorů. Příklad nejčastěji používaných SEO nástrojů, se kterými pracujeme:

·        Collabim

·        Ahrefs

·        Majestic

·        ScreamingFrog

·        MarketingMiner

·        Google Ads

Kdo realizuje SEO?

Na projektech pro klienty pracuje vždy seniorní SEO specialista z více než 8 letou praxí v oboru SEO. Každý klient má tak jistotu, že je v rukou profesionála, který navíc komunikuje s celým týmem, který realizuje online marketing.

Datum aktualizace článku:

17.3.2023

Autor článku:

Poslední články

Zobrazit všechny

Jak na správu PPC v Heurece

Používáte PPC kampaně k propagaci svých produktů nebo služeb na Heurece? Pokud ne, přicházíte o obrovskou příležitost oslovit více potenciálních zákazníků! Ať už jste začátečník, který se snaží pochopit, jak to všechno funguje nebo jste jen zvědavý marketér, který se chce naučit něco nového, tento článek je pro vás.

Podle čeho vybrat správného PPC specialistu?

Hledáte způsob, jak na svůj web přivést relevantní zákazníky, kteří u vás skutečně nakoupí? Anebo vás už nebaví utrácet peníze za reklamní kampaně ve vyhledávání, které nepřinášejí požadované výsledky? Ať jste se poznali v prvním, druhém nebo obou případech, máme pro vás jednoduché řešení – zkušený PPC specialista. Abyste se ale nespálili při jeho výběru a našli opravdu toho nejlepšího, sepsali jsme pro vás několik tipů na co se zaměřit. Pojďme se na ně podívat.

Jak na Facebook reklamu v 5 krocích

Neustále hledáte způsoby, jak své podnikání posunout na vyšší úroveň? Vyzkoušejte reklamu na Facebooku. S více než 2,8 miliardami aktivních uživatelů měsíčně je to skvělá příležitost, jak rozšířit povědomí o své značce anebo zvýšit prodeje. Zajímá vás, jak s takovou reklamou začít? Pojďme se na to podívat.

Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s ukládáním souborů cookie na vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití webu a podpory našeho marketingového úsilí.