USP aneb jedinečný prodejní argument

Jak uspět v současném množství konkurence? Vždyť podnikatelů nebo firem podnikajících v podobném oboru jako vy je celá spousta, jak tedy uspět v konkurenčním boji, který se svádí prakticky neustále? Důležité je jedno – váš jedinečný prodejní argument. Bez toho, aniž byste ho znali, se do marketingových kampaní ani nepouštějte. Je to alfa omega úspěšné propagace, ať už mluvíme o PPC reklamě nebo jiné formě reklamy. 

Proč by lidé měli nakoupit právě u vás?

Takzvaný Unique Selling Proposition neboli jedinečný prodejní argument je klíčem k úspěšné reklamní kampani, stejně tak k úspěšnému podnikání jako celku. Jedná se totiž o velmi jednoduchou věc, kterou si však neumí definovat každý podnikatel – jedná se o důvod, proč by lidé měli nakoupit právě u vás, respektive proč by lidé měli využít právě vašich služeb. 

Pokud si nejste jistí tímto „proč”, nebudou si jistí ani ti, na koho cílíte. 

Předkládejte jistou nabídku

Jedinečný prodejní argument bychom mohli definovat vícero způsoby. Předně musíte konzumentovi předložit jistou nabídku, nikoliv jen plané řeči. Musíte mu jasně a srozumitelně říct, co to je, co od vás může očekávat, co mu můžete přinést. Každá reklama musí oslovit a mít jasnou výzvu k akci (bez výzvy k akci nebude konzument vědět, co má udělat, což povede k tomu, že kýženou činnost ani nevykoná). 

Přemýšlejte nad nabídkou, kterou vaše konkurence nemá v nabídce nebo kterou není schopná poskytnout. Jinými slovy zde bude dominovat to vaše „proč”, ona jedinečnost, kterou se od konkurence značnou měrou lišíte. 

Snažte se také o další věc – ať je reklama natolik účinná, aby přitáhla skutečně miliony lidí. 

Je to o pocitech

Domnívat se, že jedinečný prodejní argument je pouze hodnota, kterou lidem přinášíte, je mylné. BMW si také nekupujete jenom proto, že se jedná o skutečně drahý, luxusní vůz, ale je to proto, abyste se cítili výjimečně. A přesně o tom to je – o pocitech, které v lidech dokážete vyvolat. 

Při stanovování svého prodejního argumentu musí být konzumentům jasné jedno – kupují nebo využívají vaši službu proto, že je to zkrátka to „ono”.

Datum aktualizace článku:

18.3.2023

Autor článku:

Poslední články

Zobrazit všechny

Jak na správu PPC v Heurece

Používáte PPC kampaně k propagaci svých produktů nebo služeb na Heurece? Pokud ne, přicházíte o obrovskou příležitost oslovit více potenciálních zákazníků! Ať už jste začátečník, který se snaží pochopit, jak to všechno funguje nebo jste jen zvědavý marketér, který se chce naučit něco nového, tento článek je pro vás.

Podle čeho vybrat správného PPC specialistu?

Hledáte způsob, jak na svůj web přivést relevantní zákazníky, kteří u vás skutečně nakoupí? Anebo vás už nebaví utrácet peníze za reklamní kampaně ve vyhledávání, které nepřinášejí požadované výsledky? Ať jste se poznali v prvním, druhém nebo obou případech, máme pro vás jednoduché řešení – zkušený PPC specialista. Abyste se ale nespálili při jeho výběru a našli opravdu toho nejlepšího, sepsali jsme pro vás několik tipů na co se zaměřit. Pojďme se na ně podívat.

Jak na Facebook reklamu v 5 krocích

Neustále hledáte způsoby, jak své podnikání posunout na vyšší úroveň? Vyzkoušejte reklamu na Facebooku. S více než 2,8 miliardami aktivních uživatelů měsíčně je to skvělá příležitost, jak rozšířit povědomí o své značce anebo zvýšit prodeje. Zajímá vás, jak s takovou reklamou začít? Pojďme se na to podívat.

Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s ukládáním souborů cookie na vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití webu a podpory našeho marketingového úsilí.