USP aneb jedinečný prodejní argument

USP aneb jedinečný prodejní argument (Unique Selling Proposition), co znamená?

Jak uspět v současném množství konkurence? Vždyť podnikatelů nebo firem podnikajících v podobném oboru jako vy je celá spousta, jak tedy uspět v konkurenčním boji, který se svádí prakticky neustále? Důležité je jedno – váš jedinečný prodejní argument. Bez toho, aniž byste ho znali, se do marketingových kampaní ani nepouštějte. Je to alfa omega úspěšné propagace, ať už mluvíme o PPC reklamě nebo jiné formě reklamy. 

Proč by lidé měli nakoupit právě u vás?

Takzvaný Unique Selling Proposition neboli jedinečný prodejní argument je klíčem k úspěšné reklamní kampani, stejně tak k úspěšnému podnikání jako celku. Jedná se totiž o velmi jednoduchou věc, kterou si však neumí definovat každý podnikatel – jedná se o důvod, proč by lidé měli nakoupit právě u vás, respektive proč by lidé měli využít právě vašich služeb. 

Pokud si nejste jistí tímto „proč”, nebudou si jistí ani ti, na koho cílíte. 

Předkládejte jistou nabídku

Jedinečný prodejní argument bychom mohli definovat vícero způsoby. Předně musíte konzumentovi předložit jistou nabídku, nikoliv jen plané řeči. Musíte mu jasně a srozumitelně říct, co to je, co od vás může očekávat, co mu můžete přinést. Každá reklama musí oslovit a mít jasnou výzvu k akci (bez výzvy k akci nebude konzument vědět, co má udělat, což povede k tomu, že kýženou činnost ani nevykoná). 

Přemýšlejte nad nabídkou, kterou vaše konkurence nemá v nabídce nebo kterou není schopná poskytnout. Jinými slovy zde bude dominovat to vaše „proč”, ona jedinečnost, kterou se od konkurence značnou měrou lišíte. 

Snažte se také o další věc – ať je reklama natolik účinná, aby přitáhla skutečně miliony lidí. 

Je to o pocitech

Domnívat se, že jedinečný prodejní argument je pouze hodnota, kterou lidem přinášíte, je mylné. BMW si také nekupujete jenom proto, že se jedná o skutečně drahý, luxusní vůz, ale je to proto, abyste se cítili výjimečně. A přesně o tom to je – o pocitech, které v lidech dokážete vyvolat. 

Při stanovování svého prodejního argumentu musí být konzumentům jasné jedno – kupují nebo využívají vaši službu proto, že je to zkrátka to „ono”.

Poslední články

Zobrazit všechny

Proč investovat do internetové reklamy

Internetová reklama je široký pojem, o tom není pochyb ani sporu. V případě, že se rozhodnete do ní investovat, uděláte však mnohem efektivnější a lepší krok než v případě, že se rozhodnete vložit firemní peníze do off-line propagace.

Rozměry bannerů a reklam

Potřebujete vytvořit nebo zaslat svému PPC specialistovi podklady (obrázky) pro bannery na remarketingové nebo akviziční kampaně? Nejste si ale jistí jednotlivými rozměry? Nevadí. Pomůže vám právě tento článek, který přehledně popisuje formáty jednotlivých reklamních bannerů.

Automatický import tržeb ze Shoptetu do Google Data Studia - Návod

Přicházíte o 20-30% tržeb v Google Analytics, když vám zákazník neodsouhlasí cookie lištu. I proto vám uměle roste Podíl nákladů na obratu. Vytvořil jsem proto návod, kde krok po kroku ukazuju jak tento výpadek eliminovat.

Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s ukládáním souborů cookie na vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití webu a podpory našeho marketingového úsilí.