Checklist jako skvělý pomocník při přípravě PPC reklamy

Než spustíte PPC reklamu, měli byste se přesvědčit o několika věcech. Především o tom, jestli máte nebo nemáte připravených několik věcí. Zajímat vás bude například to, zdalipak máte založený účet na místech, kde je to třeba, aby vůbec mohlo ke spuštění online propagace dojít. Těmi místy myslíme nejen Google Ads, ale také Sklik, což jsou dvě platformy, na kterých PPC reklamy fungují ve vodách českého internetu. 

Nejsou to jediné body na seznamu

Zejména začínající marketingoví specialisté by si měli odškrtávat ze svého seznamu body, které vedou ke správnému spuštění marketingových kampaní. V případě PPC propagace jsou tím prvním bodem zmiňované účty na platformách, kde k rozjetí zmiňované reklamy dochází. Kromě toho musíte mít také zajištěné platby v Google Ads nebo ve Skliku a v nejlepším případě mějte také zajištěné informační e-maily, které vám z účtů přijdou. 

Doporučený článek: Co je to PPC reklama, jeho optimalizace, automatizace a vyhodnocování

Velmi často se stává, že u podnikatelů nefunguje přesměrování čili e-maily se ztrácí stejně rychle, jako do schránky vlastně putují. 

Sledujte data

Jelikož si v reklamách platíte především data (i když je spouštíte za účelem vyšších zisků), mějte spárované, respektive propojené také Google Analytics či jinou formu trackování. Můžete si také nasadit kód, jehož účelem je měření konverzí, přímo do Google Ads, případně do Skliku, díky kterému se vám bude zdárně dařit měřit veškeré vzniklé konverze. 

Veškeré kódy, které z Google Ads nebo Skliku či do nich přidáte, by měly být dobře měřitelné. Za zvážení stojí například i remarketingový kód, který vám pomůže při zpětném, ne-li opětovném oslovování potenciálních zákazníků. 

Ze zmíněných informací si neváhejte složit checklist, který se pro vás stane tím nejlepším pomocníkem při přípravě jakékoli PPC kampaně.

Datum aktualizace článku:

26.6.2023

Autor článku:

Poslední články

Zobrazit všechny

Jak na správu PPC v Heurece

Používáte PPC kampaně k propagaci svých produktů nebo služeb na Heurece? Pokud ne, přicházíte o obrovskou příležitost oslovit více potenciálních zákazníků! Ať už jste začátečník, který se snaží pochopit, jak to všechno funguje nebo jste jen zvědavý marketér, který se chce naučit něco nového, tento článek je pro vás.

Podle čeho vybrat správného PPC specialistu?

Hledáte způsob, jak na svůj web přivést relevantní zákazníky, kteří u vás skutečně nakoupí? Anebo vás už nebaví utrácet peníze za reklamní kampaně ve vyhledávání, které nepřinášejí požadované výsledky? Ať jste se poznali v prvním, druhém nebo obou případech, máme pro vás jednoduché řešení – zkušený PPC specialista. Abyste se ale nespálili při jeho výběru a našli opravdu toho nejlepšího, sepsali jsme pro vás několik tipů na co se zaměřit. Pojďme se na ně podívat.

Jak na Facebook reklamu v 5 krocích

Neustále hledáte způsoby, jak své podnikání posunout na vyšší úroveň? Vyzkoušejte reklamu na Facebooku. S více než 2,8 miliardami aktivních uživatelů měsíčně je to skvělá příležitost, jak rozšířit povědomí o své značce anebo zvýšit prodeje. Zajímá vás, jak s takovou reklamou začít? Pojďme se na to podívat.

Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s ukládáním souborů cookie na vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití webu a podpory našeho marketingového úsilí.