Co je to brand marketing?

Brand neboli značka – nebo ne? Nejen na začátku, kdy firmy vznikají, chtějí pomoct od online marketingové agentury s propagací. Touží vybudovat svůj brand, ale mnohdy je zde zkreslená představa o tom, co to brand vlastně je. A už vůbec se nenachází ideální definice toho, co je to takzvaný brand marketing

Není to jen logo, je to celková zkušenost

Budovat takzvaný brand marketing je budovat celkovou zkušenost se společností. Brand není pouze logo čili obrázek nebo grafika, kterou si při vyřknutí jména společnosti vybavíme. Je to celková zkušenost s nákupem, také po něm. Jsou to emoce, které jsou před nákupem a které pouze z loga bohužel nevyplývají. 

Na celkovém dojmu se podílí řada faktorů, mezi něž patří jak rychlost dodání, tak výše cen, kvalita doručovaných věcí, balení a jeho vzhled, také chování lidí v případě kamenné prodejny nebo online podpora, pokud se jedná ryze o e-shop. 

Brand se zakládá na zákazníkovi

Vnímat brand pouze omezeně a tím stylem, že si necháme vytvořit skutečně hezké logo není ta cesta, která nakonec povede k vybudování toho pravého brand marketingu. Možná se tím zlepší dosahy nebo míra příchozích zákazníků, ale to, na čem záleží, je jejich spokojenost a zpětná vazba

Brand marketing se zakládá na zákazníkovi jako takovém a také na jeho zpětné vazbě. Jeho spokojenosti však předchází, respektive podílí se na ní řada věcí, a to včetně firemní kultury, odměňování zaměstnanců i zákazníků a další.

Taková landing page pro brand je obvykle úvodní stránka, případně kombinace s "O nás". Nicméně, brand zákazníka provází v online prostředí kdekoliv na firemní prezentaci - u eshopu v hlavičce webové stránky. Kde jde vidět logo a barevné kombinace, které jsou specifické pro danou firmu.

Pro vyšší potenciál marketingových kanálů

Každá firma by tedy měla do jisté míry přehodnotit své stávající postavení k brandu jako takovému. Základní myšlenkou a úkolem je vybudovat dobrý a známý brand ne díky reklamě, ale díky spokojenosti a vracejícím se zákazníkům. To je následný základ pro zvýšení výkonnostních marketingových kanálů

Datum aktualizace článku:

18.3.2023

Autor článku:

Poslední články

Zobrazit všechny

Jak na správu PPC v Heurece

Používáte PPC kampaně k propagaci svých produktů nebo služeb na Heurece? Pokud ne, přicházíte o obrovskou příležitost oslovit více potenciálních zákazníků! Ať už jste začátečník, který se snaží pochopit, jak to všechno funguje nebo jste jen zvědavý marketér, který se chce naučit něco nového, tento článek je pro vás.

Podle čeho vybrat správného PPC specialistu?

Hledáte způsob, jak na svůj web přivést relevantní zákazníky, kteří u vás skutečně nakoupí? Anebo vás už nebaví utrácet peníze za reklamní kampaně ve vyhledávání, které nepřinášejí požadované výsledky? Ať jste se poznali v prvním, druhém nebo obou případech, máme pro vás jednoduché řešení – zkušený PPC specialista. Abyste se ale nespálili při jeho výběru a našli opravdu toho nejlepšího, sepsali jsme pro vás několik tipů na co se zaměřit. Pojďme se na ně podívat.

Jak na Facebook reklamu v 5 krocích

Neustále hledáte způsoby, jak své podnikání posunout na vyšší úroveň? Vyzkoušejte reklamu na Facebooku. S více než 2,8 miliardami aktivních uživatelů měsíčně je to skvělá příležitost, jak rozšířit povědomí o své značce anebo zvýšit prodeje. Zajímá vás, jak s takovou reklamou začít? Pojďme se na to podívat.

Kliknutím na „Přijmout“ souhlasíte s ukládáním souborů cookie na vašem zařízení za účelem zlepšení navigace na webu, analýzy využití webu a podpory našeho marketingového úsilí.